Wkładki u dzieci

Strona główna » Wkładki ortopedyczne » Wkładki u dzieci

Stworzenie dziecku warunków umożliwiających prawidłowy i swobodny rozwój oraz harmonijną, fizjologiczną funkcję całego układu ruchu jest najwłaściwszą formą zapobiegania wadom statycznym, w tym także wadom stóp. Właściwie dobrane obuwie uwzględnia naturalny kształt stopy dziecka i nie krępuje ruchu palców.

Elastyczne podeszwy umożliwiają dostosowanie się stóp do różnego typu podłoża przy czynnym udziale mięśni.

U małych dzieci spotyka się pozorne płaskostopie, spowodowane obfitą ilością tkanek miękkich w obrębie stopy. Towarzyszy ono fizjologicznemu w tym wieku koślawemu ustawieniu stóp – nie wymaga leczenia…

Wkładki indywidualne dla dzieci

W ramach naszej bogatej oferty polecamy wkładki dla dzieci, a naszą specjalnością są wkładki ortopedyczne dla dzieci.

Wkładka ortopedyczna dla dziecka wymaga bardzo dokładnego dopasowania do wymogów danej stopy. Niewłaściwie dobrane wkładki ortopedyczne do butów mogą spowodować pogorszenie istniejących dysfunkcji stopy a nawet pojawienie się nowych.

Gdzie w Warszawie robią wkładki dla dzieci na wymiar ?

Badanie stóp, jak i wkładki wykona Drajmed z Warszawy zlokalizowany przy Emilii Plater 36 (Centrum). Tutaj znajdziesz też wkładki ortopedyczne płaskostopie. Wkładki ortopedyczne oferowane przez sklep Drajmed.pl (Warszawa) dopasowywane są do odpowiedniego rodzaju obuwia.

Zadaniem wkładek ortopedycznych dla dzieci jest również poprawa nieprawidłowego lub nieregularnego chodu. Powodują one, że w czasie stania, chodzenia czy biegania naszym stopom jest wygodniej i pracują wydajniej.

Dbając o zdrowe stopy swojego dziecka, sprawdź też:

Aurelka: Zdrowe buty, obuwie dla dzieci!

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj!

Poznaj nasze wkładki dla dzieci!

Dla dzieci wykazujących koślawość stóp, normalną w wieku przedszkolnym oraz skłonność do płaskostopia zaleca się stosowanie dostępnych w sprzedaży bucików „profilaktycznych”.

Kształtująco na stopę wpływa chodzenie boso po nierównym terenie, piasku, udział w grach i zabawach połączonych z biegami, skokami. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych korzystna jest kilkakrotna w ciągu dnia zmiana obuwia.

Facebook