Wkładki ortopedyczne

Strona główna » Wkładki ortopedyczne
JAKIE SĄ CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ZDROWIE NASZYCH STÓP?

Wkładki ortopedyczne na zamówienie

Współpraca naszej firmy z zespołem specjalistów od chorób stóp oraz fizjoterapeutami sprawia, że nasze wkładki ortopedyczne Warszawa są jednymi z najlepszych w kraju.

Najnowsze badania naukowe wykazują, że wiele chorób stóp można łatwo wyleczyć stosując odpowiednie wkładki do butów. Nasze wkładki ortopedyczne leczą płaskostopie poprzeczne oraz odpowiednio wzmacniają łuk stopy.

Na naszej stronie można znaleźć wkładki do butów, które wspierają leczenie wielu dolegliwości stóp. Znajdą tam Państwo wkładki ortopedyczne do butów, które pomagają w leczeniu zapalenia więzadła podeszwy oraz ostrogi pięty.

Odpowiednie ortopedyczne wkładki do butów zapobiegają nie tylko chorobom stóp, ale również kolan. Nasi specjaliści dobiorą wkładki ortopedyczne na zamówienie dopasowane do Państwa potrzeb. Ponadto będą one dopasowane według zaleceń lekarzy specjalistów, zwykłe a zarazem indywidualne wkładki ortopedyczne.

Znajdziesz wśród nich:

  • wkładki pronujące
  • wkładki supinujące

Wkładki ortopedyczne Warszawa Drajmed.pl!

Zbyt ciasne, nieprawidłowo dobrane obuwie to tylko jeden z wielu czynników, który wpływa na stan zdrowia stóp, a co za tym idzie – całego ciała.Ponad siedemdziesiąt letnia praktyka, jaką posiadamy w zaopatrywaniu pacjentów w sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny pokazuje, że jednym z najprostszych i naprawdę efektywnych sposobów leczenia schorzeń stóp jest użycie ortopedycznych wkładek do butów.

Wkładki ortopedyczne powodują zmianę sposobu pracy mięśni stopy, dzięki czemu wpływają na zmianę motoryki całego ciała. Stosowanie ortopedycznych wkładek do butów w znacznym stopniu poprawia także komfort chodzenia.

Prawidłowy dobór obuwia i odpowiednio dopasowanych do niego wkładek ortopedycznych pozwala niwelować schorzenia oraz pozytywnie wpłynąć na harmonijny rozwój układu ruchu, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo wkładki ortopedyczne przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Deformacje stóp często są spowodowane przez niewłaściwie dobrane obuwie, szczególnie o wysokich obcasach i wąskich noskach, które sprzyja przeciążeniu przedniego odcinka stopy. Najwłaściwsza wysokość obcasa w obuwiu damskim wynosi do 4 cm. Efekty właściwego postępowania nie są, niestety widoczne natychmiast. Okres stosowania wkładek określa lekarz leczący po kolejnych badaniach kontrolnych. U osób starszych i przy zmianach nieodwracalnych, ćwiczenia i zabiegi fizykoterapeutyczne dają zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawienie krążenia w kończynach dolnych i prowadzą do zwiększenia wydolności ruchowej.

Nasze wkładki dedykujemy m.in. klientom z problemem: stopy cukrzycowej, nerwiaka Mortona, płaskostopia, ostróg piętowych, bólów przodostopia, skrótu kończyny, ponadto wykonujemy różnego rodzaju korekcje, w zależności od zapotrzebowania klienta.

Nasze wkładki do butów to:

• Komfort stóp,
• zmniejszenie dolegliwości bólowych zarówno stóp, jak i stawów kolanowych, biodrowych i kręgosłupa,
• korekcja wad stóp oraz zapobieganie ich pogłębianiu;
• zabezpieczenie przed niepożądanymi zmianami stóp w ciąży;
• ustawiają stopę w fizjologicznej pozycji, która definiuje całą postawę ciała (ważne szczególnie u dzieci) i najbardziej optymalny chód (możliwość wyrównania skrótu kończyny)
• bardziej komfortowe uprawianie sportów, tym samym umożliwiając lepsze osiągnięcia
• pomagają zlikwidować problem odcisków, wrastających paznokci, nawracających zwichnięć.

Nasze doświadczenie pokazuje, że ludzie bardzo często noszą obuwie w nieprawidłowym rozmiarze. Specjaliści oceniają, że rozmiar stopy zmienia się około pół centymetra co dekadę u dorosłych, natomiast u dzieci, stopę należy mierzyć co 2-3 miesiące. Ponadto, przy zmianach pór roku, urazach, wahaniach hormonalnych, w ciąży- ten parametr również się zmienia. Dlatego stopy należy dokładnie badać co najmniej raz na 3-5 lat.

Jeżeli odczuwamy dyskomfort w dotychczasowym obuwiu, częściej. Z wiekiem rozmiar stopy powiększa się, jest to związane z obniżeniem łuków stopy, zmniejszaniem się ilości masy mięśniowej, często wzrostem masy ciała, ścięgna i więzadła ulegają rozciągnięciu. Odpowiednio dobrane obuwie dłużej nam posłuży.

Jeżeli mamy szeroką stopę, należy dobierać szersze obuwie. Ważne, by nie mierzyć butów u dziecka poprzez wsuwanie palca za piętę (podkurczają się place), taki wynik jest niemiarodajny. Właściwy dobór rozmiaru, ma szczególne znaczenie w przypadku starszych ludzi, ze względu na wolniejsze i trudniejsze gojenie się ran w postaci obtarć, odcisków.

W naszym zakładzie możesz wykonać badanie swoich stóp oraz dowiedzieć się jak najlepiej dobrać odpowiednie obuwie

Facebook