Uwagi praktyczne

Strona główna » Wkładki ortopedyczne » Uwagi praktyczne
  • Wkładka ortopedyczna, zmieniając warunki pracy mięśni stopy, powoduje w początkowym okresie stosowania bóle i uczucie niewygody. Ten okres adaptacji trwa od kilku dni do około 2 tygodni.
  • Przy kupnie nowego obuwia wskazane jest dokonywanie przymiarki na stopę łącznie z wkładką, aby właściwie dobrać wielkość i szerokość buta.
  • W przypadku zalecenia stałego stosowania wkładek należy je przekładać do każdego obuwia.
  • Dbanie o higienę wkładek i stóp zapobiega wystąpieniu zmian skórnych. Wkładki należy codziennie wyjmować z obuwia i wietrzyć, usunąć zanieczyszczenia przy pomocy miękkiej szczoteczki; wkładki z materiału ortopedycznego można umyć wodą z mydłem i starannie wysuszyć.

Komputerowe badania stóp – Drajmed – Wykonanie badania a wkładki do butów

Komputerowe badanie stóp * Wkładki do butów

Wkładki nosimy do butów z piętą (trzewiki, pantofle).

Wkładki z materiału ortopedycznego można myć szczotką z mydłem bądź szamponem (nie susząc ich na grzejniku), wycieramy w ręcznik, bądź kładziemy w przewiewnym miejscu i zaraz są suche. Wkładek skórzanych myć nie wolno.

Zaczynamy nosić od godziny dziennie – dziś godzinę, jutro dwie, pojutrze trzy i tak stopniowo zwiększamy okres ich noszenia dochodząc do całego dnia, przekładając z buta do buta.

Jeśli po domu chodzimy w kapciach z piętą – również do nich przekładamy wkładki.

Wkładki długie wypełniają całą powierzchnie buta (można je trochę przyciąć, lecz TYLKO Z PRZODU upewniając się uprzednio czy ta czynność ma sens).

Krótkich wkładek nie przycinamy – nosimy do końca pięty – gdyby się przemieszczały można pod piętą podkleić je obustronnym plastrem, wówczas problem znika.

Facebook